Oro kokybė ir paviršių švarumas daro didelę įtaką žmonių sveikatai ir savijautai.  Kasdien visi rizikuojame užsikrėsti ir platinti virusus bei bakterijas, ypač judriose vietose - parduotuvėse, biuruose, gamyklose, baruose ar restoranuose, mokyklose, muziejuose ir viešajame transporte, kt.

Ultravioletiniai  spinduliai (UV) yra plačiai naudojami vandens, oro, paviršių ir daiktų dezinfekcijai, puikiai naikina įvairias bakterijas, virusus, pelėsius ir sporas (suardoma mikroorganizmų DNR, užkertamas kelias jų dauginimuisi ir ligų sukėlimui).
Laboratoriniais tyrimais patvirtinta, kad mūsų siūlomi Philips UV šviesos šaltiniai esant 22 mJ/cm² dozei per 25 s sunaikino 99.9999% SARS-CoV-2 viruso (virusas, sukeliantis COVID- 19 ligą), yra veiksmingi mažinant žmonių sveikatos/veiklos rizikas.

UV šviesa ir jos poveikis

UV šviesa (bangos) žmogaus akiai nematoma ir skirstoma į UV-A, UV-B ir UV-C. Dezinfekcijai yra naudojamas UV-C bangos.
UV-C 100-200 nm bangos yra absorbuojamos ore, todėl dezinfekcijai gali būti naudojamos tik vakuume. Atmosferos sąlygomis dezinfekcijai yra naudojama likusi UV-C spektro (200-280 nm bangos) dalis.

Philips UV-C šviesos šaltinių pagrindinė spinduliuotė yra 
254 nm, poveikis DNR siekia 85%.

Svarbu žinoti! 

  Mikroorganizmų atsparumas UV-C šviesai labai skiriasi.
Konkretaus mikroorganizmo sunaikinimui didelę įtaką daro  aplinka ir taikoma spinduliuotės dozė;

 UV-C šviesos šaltinių skleidžiama šviesa gali sukelti panašią į nudegimą nuo saulės odos reakciją;

UV-C šviesos šaltinių skleidžiama šviesa gali pažeisti akių audinius ir sukelti rimtus regos sutrikimus/praradimą;

 UV-C šviesos šaltiniai, kurių pagrindinė spinduliuotė mažesnė nei 240 nm, išskiria ozoną. Per didelė ozono koncentracija patalpoje gali sukelti žmonėms ir gyvūnams kvėpavimo sutrikimus/mirtį.

Philips UV-C šviesos šaltiniai neišskiria ozono, nes jų pagrindinė spinduliuotė yra 254 nm;

▪Kaip ir tiesioginiai saulės spinduliai, UV-C šviesos šaltinių skleidžiama šviesa gali neigiamai paveikti (išblukinti) įvairius paviršius. Prieš naudojant UV-C šviesos šaltinius būtina pasirūpinti vertingų daiktų/medžiagų apsauga.

UV-C dezinfekcijos sprendimai

Viruso platintojui čiaudint/kosint lašeliai su virusu pasklinda ore, krenta ant įvairių paviršių, daiktų (prisilietus patenka ant  įvairių paviršių, daiktų). Išlikdami sąlyginai ilgai gyvybingi, virusai ir bakterijos gali užkrėsti sveikus žmones, sukelti ligas, blogą savijautą, lemti vykdomos veikos sutrikimus.

Apsaugai nuo pavojingų mikroorganizmų rekomenduojame naudoti patikimus ir efektyvius Philips UV-C oro, paviršių ir daiktų dezinfekcijos spendimus.

Patikima

UV-C technologija dezinfekcijai naudojama daugiau nei 40 m.

Veiksminga

Visos iki šiol išbandytos bakterijos ir virusai reaguoja į UV-C dezinfekciją 

Greita

Dezinfekuoja paviršius ir daiktus per kelias minutes, taupo laiką

Universalu

Tinka naudoti verslo ir gyvenamosiose patalpose, viešajame transporte

Palyginkite UV-C su kitais dezinfekcijos variantais

Be dezinfekcijos UV-C šviesa, praktikoje virusų ir bakterijų naikinimui yra taikomi cheminiai dezinfekantai, ozonas.

Dezinfekcija cheminėmis medžiagomis: kai kuriais dezinfekantais valomi/apipurškiami paviršiai ar įrenginiai gal būti pažeisti, sugadinti, tokia dezinfekcija nepatikima (gali likti nedezinfekuotų paviršių, daiktų), jai reikalingi sąlyginai dideli ištekliai.

Dezinfekcija ozonu: po dezinfekcijos reikia išvėdinti patalpas. Dėl dezinfekcijos vėdinant patalpas patiriamos papildomos šilumos/vėsumos energijos sąnaudos ir išlaidos. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pranešimą dėl tokio dezinfekavimo varianto rasite čia.

Oro

dezinfekcijos sprendimai

Oro dezinfekcijos šviestuvai yra skirti montuoti prie lubų ar sienų, ne žemiau kaip 2,3 m aukštyje (patalpos aukštis tiri būti min. 2,5 m). Estetiškai atrodantys šviestuvai neskleidžia triukšmo, neišskiria ozono, juose įrengti reflektoriai ir šviesos paskistymo priemonės užtikrina saugų viršutinių oro sluoksnių dezinfekavimą patalpose esant žmonėms.

Šildant, vėsinant, vėdinant patalpose vyksta oro srautų judėjimas. Esant tokioms sąlygoms yra daugiau dezinfekuojama oro.

Detalią techninę informaciją apie šviestuvus galite rasti pasirinkę šias nuorodas: lubiniai šviestuvai , seniniai šviestuvai

Montuojamas prie lubų Philips UV-C šviestuvas

Montuojamas prie sienos Philips UV-C šviestuvas

Paviršių

dezinfekcijos sprendimai

Paviršių dezinfekcijos šviestuvai yra skirti montuoti tiesiogiai prie lubų ar tvirtinant prie lynų. Kaip minėta anksčiau, tiesioginė UV-C šviesa yra pavojinga žmonėms, gyvūnams, vertingiems daiktams, todėl tokių šviestuvų naudojimas galimas tik nesant patalpose žmonėms ir gyvūnams, iš anksto pasirūpinus vertingų daiktų apsauga. Philips UV-C šviestuvai neišskiria ozono, todėl po dezinfekcijos procedūros iš karto galima grįžti į patalpas.

Apsaugai nuo tiesioginio žmonių ir gyvūnų apšvitinimo UV-C šviesa turi būti naudojamos saugaus dezinfekavimo procedūros, papildomai taikomos techninės apsaugos-valdymo priemonės (rakinami mygtukai, judesio ar būvio davikliai, laikmačiai, garsiniai signalai, Philips Dynalite apšvietimo valdymo sistema).

Detalią techninę informaciją apie šio tipo šviestuvus galite rasti pasirinkę nuorodą: šviestuvai

Daiktų

dezinfekcijos sprendimai

Philips BioShift UV-C dezinfekcinėmis kameromis galima greitai ir saugiai dezinfekuoti įvairius daiktus (pvz., įrankius/rankinius prietaisus, apsaugos priemones, siuntas, telefonus, kompiuterius ir pan.). Europos Sąjungos rinkai apšvietimo įrangos gamintojas siūlo dviejų dydžių dezinfekcines kameras - stalines (600 mm aukštis (H), 585 mm ilgis (L), 750 mm plotis (W) ir dideles (1828 mm H, 1180 mm L, 762 mm (W)).

Dezinfekcinėje nerūdijančio plieno kameroje yra įrengtos tvirtos lentynos, sumontuotas durų jutiklis, magnetinis užraktas, apžiūros langas, avarinis mygtukas, įdiegta šviesos šaltinių veikimo stebėjimo sistema (UV-C šviesos šaltinių eksploatavimo pabaigos identifikacijai).

Daiktų dezinfekavimo nuo SARS-CoV-2 viruso trukmė 1 min., dozė 80 mJ/cm².

Atviri Philips UV-C šviestuvai

Atviri Philips UV-C šviestuvai su reflektoriumi

Pastaba: šio puslapio turinys yra parengtas naudojant apšvietimo įrangos gamintojo Signify skelbiamą informaciją (http://www.philips.com/uv-c). 

UV-C įrangos parinkimas, montavimas ir priežiūra

Atkreipiame dėmesį, kad netinkamai parinkta, sumontuota, naudojama (naudojama nesertifikuota) ir prižiūrima UV-C įranga gali kelti grėsmes žmonių sveikatai ir gyvybei, brangių daiktų sugadinimui, veiklai. Dėl šių priežasčių Philips UV-C dezinfekcijos įrangą parinkti ir tiekti gali tik apšvietimo įrangos gamintojo sertifikuoti paslaugų teikėjai. MB "EFF Energy" yra venas iš sertifikuotų Signify partnerių.

Susisiekite su mumis ir gaukite pasiūlymus dėl UV-C dezinfekcijos sprendimų taikymo

Siųsdami paklausimus dėl UV-C dezinfekcijos paslaugų teikimo nurodykite pasiūlymams parengti reikalingą informaciją: 

1) Pridėkite patalpų planą .dwg ar kitu (pvz., .pdf, .jpg, kt.) turimu formatu (braižytą ranka) su matomais matmenimis, darbo vietomis ir judėjimo zonomis.*

Ši informacija mums yra reikalinga tam, kad galėtume sumodeliuoti UV-C apšvietimą - išdėstyti patalpoje parinktus šviestuvus taip, kad jų skleidžiama šviesa pasklistų po visą dezinfekuojamos zonos plotą ir dezinfekuojamoje zonoje būtų užtikrinta UV-C dozė. 

2) Nurodykite pageidaujamą paviršių dezinfekcijos trukmę ar laiką (pvz., 5 min.; 20 min.; nuo 23:00 val. iki 6:00 val.; kt.).

Tokia informacija mums padėtų geriau suprasti Jūsų poreikius. Jei yra galimybė, rekomenduojame rinktis periodinę trumpalaikę patalpų dezinfekciją. Atkreipiame dėmesį, kad norint greičiau atlikti dezinfekciją (išspinduliuoti UV-C dozę), reikia didesnės galios (daugiau) šviesos šaltinių, toks sprendimas bus kiek brangesnis.

3) Jei reikalingas pasiūlymas dėl įrangos montavimo paslaugos, pateikite informaciją apie lubų konstrukciją (pvz., betono; pakabinamos gipso kartono; pakabinamos "Armstrong" tipo; kt.), nurodykite vietą kur yra įrengtas esamo apšvietimo skydas. Kartu su aukščiau minėta informacija atsiųskite patalpos/lubų/apšvietimo skydo vidaus nuotraukas.

Ši informacija yra svarbi montuotojui, kuris turi įsivertinti reikalingų montavimo medžiagų ir darbų kaštus, vėliau - greitai ir kokybiškai atlikti darbus.

* būtina informacija

bac4_edited.jpg

Oro, paviršių ir daiktų dezinfekcija
ultravioletiniais spinduliais

Kontaktinė informacija ir rekvizitai:

MB "EFF Energy"
Nepriklausomybės al. 10-9, 85127 Naujoji Akmenė

Tel. 8-612-41558, el. p. info@effenergy.eu
 

Įmonės kodas - 303307025, PVM mokėtojo kodas - LT100008690515

Atsiskaitomoji sąskaita: AB „Swedbank“, LT77 7300 0101 6172 7643

2020 © Visos teisės saugomos