Dezinfekcija UV-C šviesa

Philips UV-C dezinfekcijos sprendimų privalumai:

Patikima, daugiau nei 40 m. dezinfekcijai naudojama technologija

Veiksmingai naikina visas iki šiol išbandytas bakterijas ir virusus, mažina žmonių sveikatos ir veiklos rizikas

Dezinfekuoja paviršius ir daiktus per kelias minutes, taupo laiką

Neišskiria ozono (šviesos šaltinių pagrindinė spinduliuotė yra 254 nm)

Tinka naudoti verslo ir gyvenamosiose patalpose, viešajame transporte

Oro kokybė ir paviršių švarumas daro didelę įtaką žmonių sveikatai ir savijautai. Kasdien visi rizikuojame užsikrėsti ir platinti virusus bei bakterijas, ypač judriose vietose – parduotuvėse, biuruose, gamyklose, baruose ar restoranuose, mokyklose, muziejuose ir viešajame transporte, kt.
Ultravioletiniai spinduliai (UV) yra plačiai naudojami vandens, oro, paviršių ir daiktų dezinfekcijai, puikiai naikina įvairias bakterijas, virusus, pelėsius ir sporas (suardoma mikroorganizmų DNR, užkertamas kelias jų dauginimuisi ir ligų sukėlimui). Laboratoriniais tyrimais patvirtinta, kad Philips UV šviesos šaltiniai esant 22 mJ/cm² dozei per 25 s sunaikino 99.9999% SARS-CoV-2 viruso (virusas, sukeliantis COVID- 19 ligą).

Trumpai apie ultravioletinę (UV) šviesą

UV šviesa (bangos) žmogaus akiai nematoma ir skirstoma į UV-A, UV-B ir UV-C. Dezinfekcijai yra naudojamas UV-C bangos.
UV-C 100-200 nm bangos yra absorbuojamos ore, todėl dezinfekcijai gali būti naudojamos tik vakuume. Atmosferos sąlygomis dezinfekcijai yra naudojama likusi UV-C spektro (200-280 nm bangos) dalis.

UV-C dezinfekcijos sprendimai

Viruso platintojui čiaudint/kosint lašeliai su virusu pasklinda ore, krenta ant įvairių paviršių, daiktų (prisilietus patenka ant įvairių paviršių, daiktų). Išlikdami sąlyginai ilgai gyvybingi, virusai ir bakterijos gali užkrėsti sveikus žmones, sukelti ligas, blogą savijautą, lemti vykdomos veikos sutrikimus.
Apsaugai nuo pavojingų mikroorganizmų rekomenduojame naudoti patikimus ir efektyvius Philips UV-C oro, paviršių ir daiktų dezinfekcijos spendimus.

Svarbu žinoti!

Mikroorganizmų atsparumas UV-C šviesai labai skiriasi.
Konkretaus mikroorganizmo sunaikinimui didelę įtaką daro aplinkos sąlygos ir taikoma spinduliuotės dozė.
Tinkamus sprendimus gali parinkti tik kompetentingi specialistai.

UV-C šviesos šaltinių skleidžiama šviesa gali sukelti panašią į nudegimą nuo saulės odos reakciją*

UV-C šviesos šaltinių skleidžiama šviesa gali pažeisti akių audinius ir sukelti rimtus regos sutrikimus/praradimą*

Kaip ir tiesioginiai saulės spinduliai,
UV-C šviesos šaltinių skleidžiama šviesa gali neigiamai paveikti (išblukinti) įvairius paviršius*

* Naudojant dezinfekcijos įrangą būtina vadovautis gamintojo saugos instrukcijomis

Orodezinfekcijos sprendimai

Oro dezinfekcijos šviestuvai yra skirti montuoti prie lubų ar sienų, ne žemiau kaip 2,3 m aukštyje (patalpos aukštis tiri būti min. 2,5 m). Estetiškai atrodantys šviestuvai neskleidžia triukšmo, neišskiria ozono, juose įrengti reflektoriai ir šviesos paskistymo priemonės užtikrina saugų viršutinių oro sluoksnių dezinfekavimą patalpose esant žmonėms.
Šildant, vėsinant, vėdinant patalpose vyksta oro srautų judėjimas. Esant tokioms sąlygoms dezinfekuojamas ir kitų patalpos sluoksnių oras.

Detalią techninę informaciją apie šviestuvus galite rasti pasirinkę šias nuorodas: lubiniai šviestuvai , seniniai šviestuvai

Montuojamas prie lubų Philips UV-C šviestuvas

Montuojamas prie sienos Philips UV-C šviestuvas

Paviršiųdezinfekcijos sprendimai

Paviršių dezinfekcijos šviestuvai yra skirti montuoti tiesiogiai prie lubų ar tvirtinant prie lynų. Kaip minėta anksčiau, tiesioginė UV-C šviesa yra pavojinga žmonėms, gyvūnams, vertingiems daiktams, todėl tokių šviestuvų naudojimas galimas tik nesant patalpose žmonėms ir gyvūnams, iš anksto pasirūpinus vertingų daiktų apsauga. Philips UV-C šviestuvai neišskiria ozono, todėl po dezinfekcijos procedūros iš karto galima grįžti į patalpas.
Apsaugai nuo tiesioginio žmonių ir gyvūnų apšvitinimo UV-C šviesa turi būti naudojamos saugaus dezinfekavimo procedūros, papildomai taikomos techninės apsaugos-valdymo priemonės (rakinami mygtukai, judesio ar būvio davikliai, laikmačiai, garsiniai signalai, Philips Dynalite apšvietimo valdymo sistema).

Detalią techninę informaciją apie šio tipo šviestuvus galite rasti pasirinkę nuorodą: šviestuvai


Atviri Philips UV-C šviestuvaiAtviri Philips UV-C šviestuvai su reflektoriumi

Daiktųdezinfekcijos sprendimai

Philips BioShift UV-C dezinfekcinėmis kameromis galima greitai ir saugiai dezinfekuoti įvairius daiktus (pvz., įrankius/rankinius prietaisus, apsaugos priemones, siuntas, telefonus, kompiuterius ir pan.). Europos Sąjungos rinkai apšvietimo įrangos gamintojas siūlo dviejų dydžių dezinfekcines kameras – stalines (600 mm aukštis (H), 585 mm ilgis (L), 750 mm plotis (W) ir dideles (1828 mm H, 1180 mm L, 762 mm W).
Dezinfekcinėje nerūdijančio plieno kameroje yra įrengtos tvirtos lentynos, sumontuotas durų jutiklis, magnetinis užraktas, apžiūros langas, avarinis mygtukas, įdiegta šviesos šaltinių veikimo stebėjimo sistema (UV-C šviesos šaltinių eksploatavimo pabaigos identifikacijai).
Daiktų dezinfekavimo nuo SARS-CoV-2 viruso trukmė 1 min., dozė 80 mJ/cm².

Pastaba: šio puslapio turinys yra parengtas naudojant apšvietimo įrangos gamintojo Signify skelbiamą informaciją (http://www.philips.com/uv-c).

UV-C įrangos parinkimas, tiekimas ir montavimas

Atkreipiame dėmesį, kad netinkamai parinkta, sumontuota, naudojama (naudojama nesertifikuota) ir prižiūrima UV-C įranga gali kelti grėsmes žmonių sveikatai ir gyvybei, brangių daiktų sugadinimui, veiklai. Dėl šių priežasčių Philips UV-C dezinfekcijos įrangą parinkti, tiekti ir montuoti gali tik apšvietimo įrangos gamintojo sertifikuoti paslaugų teikėjai. MB “EFF Energy” yra venas iš sertifikuotų Signify partnerių.